Program Youngster 2021/22 – oficjalne rozpoczęcie

W dniach 10-11 września odbyło się szkolenie metodyczne on-line dla nauczycieli, którzy będą realizowali program „Youngster" w roku szkolnym 2021/22. Już we wrześniu poprowadzą oni dodatkowe zajęcia z języka angielskiego 

W trakcie pierwszej części warsztatów prowadzonych wspólnie przez naszą Fundację i wydawnictwo Macmillan, nauczyciele zapoznali się z metodami nauczania w ramach programu oraz wzięli udział w wykładach językowych i metodycznych, prowadzonych przez uznanych trenerów i wykładowców. Drugie dnia szkolenia podczas oficjalnej inaguracji nowego roku szkolnego, nowi nauczyciele oraz Ci, nauczyciele obecni w minionych edycjach programu, mieli okazję wymienić się swoimi pierwszymi doświadczeniami oraz poznać dobre praktyki, sprawdzone w poprzednich latach.

Zajęcia w ramach Youngstera potrwają do czerwca 2022 roku. W 15. edycji programu weźmie udział 30 szkół podstawowych z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z terenu całej Polski. W programie Youngster realizowanym przez Fundację EFRWP od 2006 roku, do tej pory wzięło już udział ponad 31 tysięcy uczniów z 400 szkół z całej Polski. Beneficjentami programu było także ponad 400 nauczycieli, którzy objęci zostali kompleksowym wsparciem merytorycznym. Zajęcia prowadzone są w oparciu o nowatorską koncepcję nauczania opracowaną przez wydawnictwo Macmillan – Partnera programu.