Rekrutacja

Ruszyła rekrutacja do XVIII edycji Programu Youngster !!

Z wielką przyjemnością ogłaszamy start rekrutacji do XVIII edycji Programu Youngster, która będzie realizowana w roku szkolnym 2024/25. 

Rekrutacja szkół będzie prowadzona do 22 lipca br.  Więcej szczegółów znajduje się tutaj: Rekrutacja Youngster 2024/2025

 

Youngster to program wyrównywania szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich poprzez naukę języka angielskiego, realizowany przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej od 2006 roku. Dodatkowe zajęcia językowe, które są uzupełnieniem i rozwinięciem programu nauczania, są skierowane do uczniów klas VIII szkół podstawowych. 

 

To, co wyróżnia program Youngster to brak testów, klasówek, prac domowych oraz jakichkolwiek ocen, a także zajęcia w małych, maksymalnie 15-to osobowych grupach, dostosowanych poziomem do umiejętności językowych uczniów, co znacząco ułatwia wzajemną komunikację i przyswajanie wiedzy. Zajęcia odbywają się przez cały rok szkolny – łącznie jest to 90 godzin, realizowanych w szkole w ramach zajęć pozalekcyjnych, przez wskazanego przez organ prowadzący nauczyciela języka angielskiego.

 

Formuła programu jest oparta na zasadzie „all carrot, no stick”, czyli nauce przez zabawę, co ma na celu zachęcenie uczniów do aktywności. W ramach zajęć nauczyciele skupiają się na tym, aby pobudzić wewnętrzną motywację ucznia, akcentując nie obligatoryjność, lecz świadomy, wolny wybór, szansę edukacyjną, z której uczeń może, lecz nie musi skorzystać.

 

Zapraszamy do udziału w rekrutacji !!