Uczestnicy "Youngstera" ze SP w Zarzeczu Dużym z wizytą w Trójmieście

Uczestnicy "Youngstera" ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Zarzeczu Dużym (gmina Radgoszcz), którzy znaleźli się wśród zwycięzców konkursy „Teenagers in Action”, mają już za sobą wycieczkę. Jako jej cel wybrali oddalone od nich aż o 650 km Trójmiasto, gdzie mieli okazję poznać największe atrakcje turystyczne Gdańska, Gdyni i Sopotu. 

 

Zapraszamy do przeczytania relacji z wyjazdu, którą przygotowała pani Maria Obara-Kuś!

 

4 czerwca o 6:52 z dworca kolejowego w Tarnowie wyruszyliśmy pociągiem „pendolino” do Sopotu. Podróż trwała ponad 6 godzin, ale była ona bardzo przyjemna. Większość uczniów po raz pierwszy miało okazję jechać pociągiem. 

 

Dzień pierwszy zaplanowany został w Sopocie. Miasto przywitało nas słoneczną pogodą. Po zakwaterowaniu w Hostelu Sopotiera wyruszyliśmy w stronę morza. Po spacerze plażą weszliśmy na Sopockie Molo, gdzie podziwialiśmy piękne widoki. Kolejnymi punktami wycieczki był: Spacer po „Monciaku”, Krzywy Domek, zwiedzanie Opery Leśnej oraz spacer blisko Grand Hotelu przez Park Północny. 

 

Drugiego dnia wczesnym rankiem wyruszyliśmy do Gdańska. W American Corner braliśmy udział w wykładzie na temat kultury USA, a następnie uczniowie mieli okazję rozwiązać Quiz na temat Stanów Zjednoczonych. Odbył się również pokaz drukowania drukarką 3D. Po zjedzeniu obiadu przeszliśmy pod Fontannę Neptuna. Na miejscu czekała już pani przewodnik, która oprowadziła nas po Muzeum Morskim – oddział Żuraw, a następnie zobaczyliśmy: Bramę Wyżynną, Drogę Królewską, Długi Targ, kościół NMP oraz miejsce spoczynku poprzedniego Prezydenta Gdańska.

 

Po powrocie do Sopotu wieczór spędziliśmy na plaży kąpiąc się i budując zamki z piasku. 

 

Dzień drugi zaplanowany został w Gdyni. Zwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie. Spacerowaliśmy po porcie. Podziwialiśmy statki Dar Pomorza oraz Błyskawica. Po zjedzeniu pysznych gofrów i zakupie pamiątek znów wyruszyliśmy na plażę. 

 

W ostatnim dniu zwiedziliśmy Latarnie Morską w Sopocie skąd podziwialiśmy panoramę miasta. Po zakupie bursztynów na straganach z pamiątkami i ostatnim spacerze po plaży udaliśmy się na obiad, a następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Młodzi turyści powrócili do domów pełni wrażeń, zrelaksowani, wypoczęci, z mnóstwem zdjęć oraz bagażem wspomnień. Dla większości uczniów była to ich pierwsza wizyta nad Polskim morzem. Udział w projekcie Youngster pozwolił uczniom spełnić ich marzenia.